I-Drain

linear_exploded__0odpływy prysznicowe najmniejszej wysokości 54mm

Są one stworzone z myślą o osobach, które cenią nowoczesny design i niekonwencjonalne rozwiązania. Odpływy prysznicowe dostępne są w kilku ciekawych wersjach – Linear i Chape (odwodnienie liniowe) oraz Square (odwodnienie kwadratowe). W ofercie firma posiada również duży wybór rusztów, które będą pięknym wykończeniem każdego systemu. Są one w pełni kompatybilne z korpusami.
Odwodnienie prysznicowe I-DRAIN cieszy się dużą popularnością nie tylko ze względu na efekt wizualny. Dzięki nowoczesnej i przemyślanej konstrukcji posiada on wiele praktycznych zalet. Fabrycznie wklejony kołnierz, zabezpiecza przed wyciekiem wody w newralgicznych miejscach, opatentowany bufor zapewnia szybsze odprowadzenie wody, natomiast ruchomy syfon jeszcze nigdy nie był tak łatwy w czyszczeniu.
Odpływy prysznicowe I-DRAIN można również wyposażyć w funkcję I-Lock umożliwiającą zamykanie odwodnienia i odcięcie od kanalizacji na czas dłuższej nieobecności.

Najniższa wysokość budowlana

I-Drain jest idealnym rozwiązaniem w każdej sytuacji dzięki najmniejszej wysokości budowlanej 54mm. Tak niska wysokość zabudowy umożliwia stworzenie prysznica bez barier! Takie rozwiązanie zapewnia nie tylko estetyczny i elegancki projekt ale równocześnie umożliwia stworzenie wygodnego prysznica dla niepełnosprawnych

Materiały

Aby uniknąć spawów i równocześnie uzyskać wyprofilowany kształt bez ostrych krawędzi, odwodnienie I-Drain jest wytłaczany z jednej formatki. Korpus i ruszt są produkowane ze stali nierdzewnej. Syfon oraz wsparcie rusztu zostały wykonane z materiału ABS.

Ruchomy syfonregulowany-syfon_640regulowany-syfon-2_640

Syfon jest aprobowany przez instytut badawczy KIWA w zgodzie z normą EN 1253. Z łatwością można go wyjąć z odwodnienia jednym płynnym ruchem. Już nigdy więcej czyszczenie odwodnienia i syfonu nie będzie tak proste. Dodatkowo każdy syfon jest wyposażony w sitko aby uniknąć zatykania systemu.

Regulowana wysokość

Każdy ruszt jest wyposażony w specjalny profil przeznaczony pod płytki. Dzięki temu ostra krawędź płytki po cięciu uzyskuje estetyczne i bezpieczne wykończenie. W każdym zestawie są bloczki wznoszące dzięki temu można dowolnie regulować wysokość rusztu nawet po zabudowie płytkami. Grubość płytki może mieć od 3 mm do 30 mm.

Szybszy odpływ wody

Opatentowany bufor (regulator przepływu wody) w odwodnieniu zapewnia szybsze odprowadzenie wody po zakończeniu prysznica! W wyjątkowych sytuacjach (np. duże objętości) może się zdarzyć, że syfon jest pusty czego efektem są nieprzyjemne zapachy. Dzięki zastosowaniu regulatora przepływu wody i dodatkowego kanalika w korpusie problem odpływu wody jest kompletnie rozwiązany.

Fabrycznie wklejony kołnierzkolnierz_640

I-Drain wyróżnia się na tle innych producentów systemów odwodnień zintegrowanym, fabrycznie wklejonym kołnierzem – wodoodporna membrana. Ta pomysłowa konstrukcja jest idealnym rozwiązaniem w przestrzeniach narażonych na przenikanie wody. Dodatkowy narożnik wykonany z plastyku sprawia, że dotychczas newralgiczne miejsca (naroża) podatne na przesiąkanie wody są bezpieczne i już nigdy nie przeciekną.

Gwarantowana wydajność

Standardowa pojemność I-DRAIN to 26,4 l/min. Zdolność ta jest osiągnięta, gdy słup wody jest 9mm nad rusztem i rura kanalizacyjna ma nachylenie 1%. I-drain jest najniższym odwodnieniem z proporcjonalnie najwyższą pojemnością systemu.System łączenia odwodnień daje nieograniczone możliwości długości i kształtu.

Odwodnienia drzwiowe i przyścienne

W większości przypadków odwodnienia drzwiowe i przyścienne różnią się, ale nie w przypadku I-DRAIN! Ten sam model odwodnienia będzie odpowiedni do instalacji zarówno wzdłuż ściany jak i przy drzwiach. Równocześnie rozwiązany jest problem grubości płytek ściennych dlatego, że odwodnienie może być usytuowane w dowolnej odległości od ściany.

I-Buddyi-body

I drain to nie tylko odwodnienia ale również użyteczne akcesoria takie jak I-Buddy. Jest to bloczek z polistyrenu, który gwarantuje łatwe i dokładne ustawienie odwodnienia. Ponadto niweluje nierówności posadzki. Dzięki I-Buddy czas instalacji jest wyraźnie zredukowany a ryzyko zrobienia pomyłki podczas montażu jest marginalne.

I-Cubei-drain_i-cube-2_640i-drain-i-cube_640

I-Cube to kostka zapachowa, którą można umiescić w koszyczku zlokalizowanym pod rusztem. I-Cube niweluje powstawanie piany, która narasta podczas kąpieli. Woda zostanie odprowadzona szybciej, lepiej i dokładniej! Ponadto I-Cube zapewnia przyjemny aromatyczny zapach.

ODWODNIENIE ABS

Odwonienie ABS jest nowym produktem firmy I-DRAIN. Produkt jest dużo tańszym odpowiedniekiem systemu LINEAR 54. Jedyna różnica polega na materiale, z którego został wykonany korpus - wysokiej jakości tworzywo ABS. Pozostałe rozwiązania, elementy wyposażenia  (fabrycznie wklejany kołnierz, regulowana wysokość rusztu, ruchomy syfon, system I-Lock, wysokość budowlana 54 mm, sposób montażu, itp.) są identyczne jak w systemie LINEAR 54. Odwodnienie ABS jest doskonałą alternatywą cenową w przypadku inwestycji.