Kaldewei brodziki

Nowoczesna łazienka staje się coraz bardziej pomieszczeniem "mieszkalnym", przez co musi spełnić oczekiwania nie tylko funkcjonalne, lecz również estetyczne. Obok aspektów takich jak komfort, bezpieczeństwo i trwałość, czynnikiem decydującym przy urządzaniu wnętrz jest atrakcyjny i indywidualny design. Kaldewei jako europejski lider w zakresie produkcji wanien i brodzików przyczynił się w dużej mierze do tego trendu, nawiązując już w 1975 roku współpracę z renomowanymi na skalę międzynarodową biurami wzornictwa, takimi jak Sottsass Associati z Mediolanu czy Phoenix Design (Stuttgart / Tokio). Design brodzika "Conoflat" jest właśnie dziełem Sottsass Associati. Ekstremalnie płaski, równy z podłogą brodzik integruje się bezprogowo z architekturą łazienki, a umieszczony pośrodku odpływ z kwadratową pokrywą w kolorze brodzika pełni funkcję dodatkowego elementu designerskiego. Połączenie komfortu z estetyką stanowi dodatkowe podkreślenie eleganckiego wyglądu. Jak wszystkie wanny i brodziki firmy Kaldewei, także „Conoflat“ został wykonany z cennej stali emaliowanej Kaldewei o grubości 3,5 mm, która w porównaniu z wypłytkowanymi strefami prysznicowymi oferuje jednolitą i długowieczną powierzchnię, czyniąc ją niezwykle łatwą w utrzymaniu czystości.

 

Łazienka coraz częściej staje się środkiem wyrazu nowej estetyki. Widoczna jest tendencja w kierunku instalowania ekstrawaganckich, często wolnostojących wanien z funkcjonalnymi dodatkami oraz płaskich brodzików w płaszczyźnie podłogi, które wbudowuje się w dowolnym miejscu uzyskując większą swobodę ruchów.

Łazienka staje się reprezentacyjnym pomieszczeniem, miejscem spokoju i zmysłowości. To miejsce, w którym Kaldewei pozwala człowiekowi urzeczywistnić jego marzenia. Gdzie człowiek może odnaleźć cielesny i duchowy błogostan.