Marca Corona ścienne

Marca Corona został założony w 1741 roku: najstarszy producent płytek porcelany w Sassuolo, szybko stał się najważniejszym dostawcą ceramiki. W połowie XIX wieku rozpoczęła eksport swoich produktów, a w 1889 roku rozpoczęła produkcję sucho sprasowanych płytek.

W 1982 roku ten włoski producent płytek dołączył do grupy Concorde, uplasował się na najwyższym poziomie na rynku mozaiki, płytek ściennych i podłogowych, które obecnie są rozproszone na całym świecie.

Od ponad wieku, Marca Corona śledził rozwój przemysłu ceramicznego włoskich producentów płytek ceramicznych, używając coraz bardziej zaawansowanych technik i estetycznych inspiracji, w celu uruchomienia nowych trendów w ceramice.

Każdy kolekcjia Marca Corona jest wynikiem doskonałego połączenia pomiędzy najbardziej zaawansowanymi technikami produkcji a ciągłymi badaniami nad najnowszymi trendami mody. Produkty łączą estetyczne wyrafinowanie i parametry techniczne, aby sprostać nie tylko potrzeby wygodnego życia, ale również wszystkie wymogi dotyczące planowania.

Wszystkie produkty wykonane przez Marca Corona w są zaprojektowane i wykonane w całości we Włoszech.