Rewolucyjne promienniki niskotemperaturowe

System składa się z czterech elementów:

 • innowacyjne niskotemperaturowe, ogrzewanie powierzchniowe – podłogowe, ścienne lub sufitowe, które wykorzystując kilkukrotnie mniejszą objętość wody grzewczej w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami oraz najnowocześniejszą technologię, zmniejsza o kilkadziesiąt procent wydatki na ogrzewanie, poprawiając jednocześnie komfort cieplny w pomieszczeniach,
 • nowoczesny węzeł cieplny, który optymalizuje i usprawnia pracę urządzeń odbiorczych, a przez to obniża zapotrzebowanie na energię oraz koszty jej wytwarzania i przesyłu,
 • akumulator ciepła – urządzenie pozwalające na znaczne oszczędności wydatków na ogrzewanie pomieszczeń oraz ciepłej wody użytkowej poprzez magazynowanie przez długi czas ciepła i wykorzystywanie go w dogodnym dla nas momencie,
 • nowoczesna pompa ciepła bezpośredniego parowania, która przy mniejszych kosztach inwestycji i mniejszej pracochłonności wykonania daje zdecydowanie większą wydajność w porównaniu do podobnych rozwiązań istniejących na rynku do tej pory.

 
Zestawienie wszystkich czterech elementów daje nam efekt sumowania oszczędności poszczególnych części systemu i olbrzymie oszczędności sięgające 60% dotychczasowych kosztów.
Zdając sobie sprawę, że nie wszyscy odbiorcy energii przygotowani są finansowo na jednorazową inwestycję w kompletny system, skonstruowaliśmy nasze urządzenia w taki sposób, aby nawet zastosowanie jednego elementu przynosiło wymierne i solidne oszczędności. Wszystkie cztery elementy można zastosować w różnych konfiguracjach, a także pojedynczo i niezależnie od siebie.
Zwróćmy uwagę też na to, że uzyskanie powtarzającego się procentowego obniżenia zużycia energii powoduje zwiększające się co roku bezwzględne oszczędności finansowe, ponieważ wszelkie paliwa drożeją z roku na rok.
Nasze innowacyjne kauczukowe przewody grzewcze DEKO-TERM wykorzystywane w ogrzewaniu powierzchniowym mogą także pełnić rolę chłodzenia pomieszczeń w upalne dni wiosny i lata.

OGRZEWANIE PODŁOGOWE niskotemperaturowe DEKO-TERM

Wyróżniające się spośród wielu innych systemów ogrzewania podłogowego, bardziej energooszczędne, innowacyjne rozwiązanie!

System DEKO-TERM to jedyne ogrzewanie faktycznie niskotemperaturowe. Oznacza to komfort ogrzewania bez ograniczeń, ale również mniejsze zużycie energii niż w innych systemach ogrzewania podłogowego.

Montaż systemu jest tani i oszczędza pieniądze inwestora! Nie ma ogrzewania łatwiejszego do instalacji.

System DEKO-TERM – najprostszy w montażu!

mata podłogowa

Przewód grzewczy DEKO-TERM układamy na podłożu przy użyciu pistoletu klejowego bądź taśmy i pokrywamy wszystko wylewką samopoziomującą. Przewód grzewczy DEKO-TERM można też zamontować w szczelinach między odpowiednio ułożonymi płytami kartonowo-gipsowymi. Teraz wystarczy tylko na wierzch położyć „pływającą” drewnianą albo panelową podłogę.

Oto dlaczego system DEKO-TERM jest bardziej wydajny niż inne rozwiązania ogrzewania podłogowego: niska temperatura, niewielka ilość wody oraz jej szybki obieg, zapewniają oszczędność energii.

Cienkie przewody grzewcze DEKO-TERM niewielką ilością wody ogrzewają duże powierzchnie podłogi. Duża prędkość przepływu wody w przewodach grzewczych DEKO-TERM powoduje obniżenie jej temperatury na wyjściu tylko o 2-3°C. Jest to efektywne, energooszczędne rozwiązanie zapewniające stały poziom ogrzewania w całym pomieszczeniu. Dodatkowo, krążąca w systemie woda przenosi ciepło od bardziej nagrzanych do chłodniejszych pomieszczeń odbierając je od akurat nagrzanej słońcem części podłogi. Rozwiązanie bezpłatne i komfortowe.

 

OGRZEWANIE ŚCIENNE/SUFITOWE

 

Ogrzewanie ścienne jest odmianą ogrzewania powierzchniowego niskotemperaturowego. Ten typ ogrzewania znany był już w starożytności i występował pod postacią ogrzewania hypokaustycznego. Ciepłe gazy spalinowe znad paleniska wydostawały się na zewnątrz obiektu poprzez kanały powietrzne umieszczone w podłodze i ścianach. W ten sposób nagrzane elementy budowlane przekazywały ciepło do wnętrza pomieszczenia w postaci subtelnego promieniowania.Obecnie obserwuje się duże zainteresowanie podobnymi sposobami ogrzewania. Cały szereg zalet, a przede wszystkim wysoki komfort cieplny i niskie koszty eksploatacji sprawiają, że w najbliższym czasie mogą one stać się jednymi z dominujących systemów grzewczych.

Ogrzewanie płaszczyznowe

Jest to system, który ogrzewa pomieszczenia poprzez promieniowanie, a nie konwekcję. Ten rodzaj ogrzewania nie ogrzewa bezpośrednio powietrza. Do wytworzenia ciepła wykorzystuje zupełnie inną zasadę niż ogrzewanie kaloryferowe. Nie potrzebuje ono takiego nośnika jak powietrze i nie zależy od temperatury otoczenia. Ciepło przekazywane jest do pomieszczenia w postaci subtelnego promieniowania bardzo przyjaznego dla mieszkańców. Promieniowanie cieplne nagrzewa bezpośrednio ciała stałe będące w jego zasięgu (np. ludzi, meble itp.), natomiast całkowicie przenika przez powietrze nie nagrzewając go.W tym przypadku powietrze nagrzewa się pośrednio od wcześniej nagrzanych promieniowaniem powierzchni.

Nowoczesne ogrzewanie płaszczyznowe DEKO-TERM

Panel DEKO-TERM jest elementem grzewczym (lub chłodzącym) służącym do wykonania płaszczyznowej, niskotemperaturowej instalacji ogrzewania (lub chłodzenia).

Ma postać aluminiowej siatki cięto-ciągnionej z wplecionym specjalnym wężem kauczukowym EPDM o średnicy zewnętrznej 10,5 mm. Do produkcji siatki stosuje się blachę aluminiową, co znakomicie zwiększa trwałość tego elementu oraz poprawia oddawanie ciepła przez panel.

Panel można montować w warstwie tynku na ścianach lub suficie, w postaci gotowej płyty ceramicznej z zalanym wewnątrz wplecionym w siatkę wężem kauczukowym lub w warstwie wylewki podłogowej. Panel w płycie ceramicznej można łączyć z innymi płytami gips-karton.

Ceramiczne płyty grzewczo-chłodzące są przeznaczone do bezpośredniego montażu na ścianie (remonty) lub stelażu gips-karton, bez konieczności tynkowania ścian. Panel znajdujący się wewnątrz płyty nagrzewa ją, natomiast płyta wypromieniowuje ciepło do pomieszczenia. Mamy wtedy ogrzewanie (a w lato chłodzenie) i gotową ścianę w jednym ! Przeznaczone są przede wszystkim do budownictwa drewnianego, szkieletowego, prefabrykowanego, do suchej zabudowy, np.: poddasza domów, obiekty handlowe, usługowe itp., ale również do remontów starych instalacji.

Panel DEKO-TERM ma prostą budowę, jest uniwersalny, ma wysoką wydajność cieplną lub chłodniczą, umożliwia montaż w pomieszczeniu w taki sposób, że jest niewidoczny dla użytkownika, nie ogranicza kubatury pomieszczeń o dodatkową przestrzeń, niezbędną w tradycyjnej technice ogrzewania pomieszczeń, nie powoduje cyrkulacji kurzu i alergenów, zwiększa powierzchnię emisji ciepła.

plyta grzewczaW przewodzie płynie ciepła (lub zimna w przypadku chłodzenia) woda z instalacji grzewczej, która ma za zadanie przekazanie energii cieplnej do ściany poprzez przewód i siatkę. Siatka aluminiowa szybko i równomiernie rozprowadza ciepło w warstwie grzewczej, co zwiększa wydajność cieplną paneli oraz poprawia komfort ogrzewania eliminując zjawisko nierównomiernego rozkładu temperatur na powierzchni podłogi lub ściany. Siatka pełni też rolę konstrukcyjną. Pozwala formować kauczukowy wąż w postaci pętli o wymaganych rozmiarach i kształcie. Stanowi także zbrojenie dla wylewki podłogowej lub tynku na ścianie zabezpieczając te warstwy przed pękaniem. Unikamy w ten sposób stosowania kosztownych mat stabilizujących przy większych powierzchniach posadzki.

Panel zasilany płynem niezamarzającym może być także użyty do podgrzewania podjazdów garaży, schodów wejściowych, ramp dla niepełnosprawnych, najazdów transportowych i przeładunkowych itp.

Mała średnica zewnętrzna specjalnego kauczukowego węża (10,50 mm) pozwala na wykonanie ekstremalnie cienkiej wylewki wodnego ogrzewania podłogowego. Wystarczy zaledwie ok. 2 cm grubości posadzki. Ma to wielkie znaczenie w obiektach remontowanych, gdzie często istnieją ograniczenia, zarówno co do wysokości podłogi, jak i dopuszczalnego obciążenia stropów. Dodatkowo, cieńsza wylewka, daje większą dynamikę i łatwość w regulacji temperatury przy zmieniających się warunkach pogodowych.

Panele grzewcze produkowane są w postaci modułów o szerokości 600 mm i 1200 mm i wysokości 600 mm, 800 mm, 1000 mm, co po połączeniu modułów pozwala osiągnąć wysokość: 600, 800, 1000, 1200, 1400, 1600, 1800 i 2000 mm.

Szerokość ceramicznych płyt grzewczych, przeznaczonych m.in. do suchej zabudowy jest dostosowana do wymiaru stelaży pod gips-karton (600 mm i 1200 mm).

Zalety DEKO-TERM
 
Oszczędności

 1. Niskie koszty instalacji, bardzo niskie koszty eksploatacyjne
 2. Obniżenie temperatury zasilania instalacji do 30-35°C
 3. Zmniejszenie strat związanych z transportem ciepła z uwagi na niższą temperaturę wody
 4. Zdecydowane zmniejszenie pojemności wodnej w układzie grzewczym daje oszczędności kosztów energii (1mb przewodu grzejnego – 22 ml, 1m2 panela to około 1 szklanka wody)
 5. Obniżenie temperatury powietrza w ogrzewanym pomieszczeniu o ok. 3-4°C daje kolejne oszczędności energii
 6. Niższe straty ciepła związane z wentylacją pomieszczeń (podgrzanie powietrza do niższej temperatury)
 7. Dodatkowe zwiększenie izolacyjności termicznej ścian zewnętrznych
 8. Wysoka jakość i trwałość użytych materiałów (badania określają trwałość specjalnego kauczukowego węża na ok. 90 lat)
 9. Cieńsza wylewka
 10. Możliwość wykorzystania najtańszych w eksploatacji źródeł ciepła tj.: kolektory słoneczne, pompy ciepła, kominki itp.

 
Komfort

 1. Gotowe elementy do montażu – łatwy i błyskawiczny montaż
 2. Równomierne rozłożenie temperatury ściany, sufitu lub podłogi
 3. Duża dynamika układu, krótki czas nagrzewania powierzchni grzewczej
 4. Mniejsza częstotliwość otwierania okien przy ogrzewaniu ściennym, a tym samym strat ciepła z uwagi na stały poziom jonizacji powietrza
 5. Optymalne rozwiązania z punktu widzenia architektury wnętrz (system podtynkowy)
 6. Współpraca z każdym źródłem ciepła
 7. Możliwość wykorzystania tych samych przewodów grzewczych do chłodzenia pomieszczeń w upalne dni lata
 8. System nie wymaga konserwacji, nadzoru i czyszczenia
 9. Producent udziela 25 lat gwarancji na panele grzewcze

 
Zdrowie

 1. System przyjazny i bezpieczny dla człowieka
 2. Pomieszczenie ogrzewa naturalne promieniowanie cieplne
 3. Eliminacja cyrkulacji kurzu i alergenów w powietrzu, zdrowy i korzystny mikroklimat
 4. Równomierny rozkład temperatur wewnątrz pomieszczenia, korzystny dla zdrowia i komfortu cieplnego użytkowników
 5. Zachowanie stałej naturalnej jonizacji powietrza zapewniającej uczucie świeżości (brak wysuszania dróg oddechowych, duszności).