Szkło inteligentne LCD

Tam gdzie dyskrecja jest jednym z pożądanych czynników, szkło LCD - ESG SwitchableTM typu PRIVACY GLASS daje możliwość prywatności lub pełnej transparentności za jednym pstryknięciem włącznika. Normalnie nieprzejrzysta tafla szkła może spełniać rolę ekranu. Nasze szkło LCD może stać się przejrzyste dzięki wprowadzeniu natężenia elektrycznego o właściwych parametrach. Przy wyłączonym zasilaniu, cząsteczki substancji ciekłokrystalicznej umieszczone na specjalnej foli zalaminowanej między szkłem, są zorientowane losowo co sprawia, że wychwytywane światło jest odbijane i rozprowadzane po prowierzchni nadając jej nieprzeźroczysty efekt.  Natomiast kiedy włączymy przełącznik zasilania wprowadzając prąd, molekuły ciekłokrystaliczne zostaną uporządkowane, co pozwoli światłu na swobodne przenikanie i spowoduje, że szkło stanie się przeźroczyste.
Szkło ESG – LCD jest dostępne w dowolnych rozmiarach (do maksymalnego 1520mm x 3200mm) i kształtach, co sprawia że jest to idealny wybór dla architektów i projektantów, którzy tworzą pomieszczenia komercyjne, prywatne, gabinety, witryny, sale konferencyjne, gabinety zabiegowe czy pokoje w których wymagana jest prywatność na żądanie.
Szkło LCD w swojej nieprzeźroczystej opcji może stać się doskonałym ekranem na którym można wyświetlać prezentacje czy filmy, bez konieczności korzystania z oddzielnego ekranu rzutnikowego.
Cechy produktu: •    Od nieprzeziernej  półprzeźroczystej białej bariery do optycznie czystego stanu za jednym pstryknięciem przełącznika •    Możliwość połączenia produktu ze szkłem lub z plastikiem •    Pozwala architektom i wykonawcom oferować kreatywne i opłacalne koncepcje elestycznych rozwiązań technicznych •    Może być docinany w różne kształty, zawierać otwory, nacięcia czy też występować z aplikacjami kolorowymi •    Dostępny w rozmiarach do 1520mm x 3200mm maksymalnie, co jest największą obecnie powierzchnią jednego panelu szkła LCD na rynku europejskim

 Aplikacje.

Dzięki naszemu produktowi ESG – LCD, zobaczysz rzeczy w całkiem innym świetle.

W ciągu ułamka sekundy, przęłączając włącznik szyba ESG Switchable stanie się przezroczysta , dając kreatywnym projektantom wiele ciekawych i innowacyjnych możliwości.

Komercyjnie

Przeszklenia powierzchni komercyjnych, sale konferencyjne, pokoje spotkań, pokoje dyrektorskie, systemy przeszkleń biurowych, drzwi przesuwne, całoszklane, przeszklenia dachów, wystawy, prezentacje na targach pokazowych i wiele innych rozwiązań które podpowie wyobraźnia.

Hotele i restauracje

Prywatne pokoje hotelowe, przeszklenia kabin prysznicowych, łazienek, zewnętrzne okna, sale konferencyjne, przeszklenia w barach i restauracjach, balustrady, balkony

Projekcja - wyświetlanie

Zewnętrzne lub wewnętrze ekrany do wyświetlania obrazu z rzutników, projektorów

Domy/Apartamenty

Łazienki, kabiny prysznicowe, okna, ekrany projekcyjne, drzwi całoszklane, wzierniki dachowe, kurtyny i parawany szklane

Ochrona

Produkt może być łączony ze szkłem kulo-odpornym i ognio-odpornym klasy E30/E60

Pokoje prezentacyjne/Showrooms

Ekrany projekcyjne, ściany działowe dające możliwość zasłaniania i odsłaniania wystawy jednym przełączeniem włącznika

Służba zdrowia

Szpitale, przychodnie, sale i gabinety zabiegowe,

Handel detaliczny

Ekrany reklamowe, projekcyjne, przymierzalnie

Samochody/ Limuzyny

Okna boczne i dachowe