Vasco

Profil firmy

W dniu 30.04.2008, założyciel firmy VASCO, przedsiębiorca z Limburgii Jos Vaessen przejął ponownie VASCO, ale już jako część firmy The Heating Company z rąk Amerykańskiej spółki MASCO CORPORATION.

MASCO jedna z największych w świecie firm w branży budowlanej i wyposażenia wnętrz, postanowiła po 10 latach sprzedać swoje firmy produkujące grzejniki skonsolidowane w The Heating Company, aby skoncentrować się na swoich podstawowych działalnościach.

Produkty The Heating Company są oferowane pod następującymi markami:

  • Brugman
  • Dura
  • Superia
  • Thermic
  • Thor
  • Vasco

Centrala The Heating Company mieści się w Dilsen w południowo – wschodniej Belgii. Zakłady produkcyjne są zlokalizowane w Tubbergen (Holandia), Zedelgem (Belgia), Dilsen (Belgia) i w Legnicy (Polska).

Pełna oferta grzejników
The Heating Company produkuje szeroki zakres typów grzejników centralnego ogrzewania. Pod różnymi markami są oferowane grzejniki w zróżnicowanych klasach: od produktów masowych do luksusowych. Na pełną ofertę grzejników składają się: płytowe stalowe, drabinki łazienkowe, dekoracyjne, aluminiowe, konwektory kanałowe i ogrzewanie podłogowe.

Jakość

Grzlublin_640ejniki Vasco są projektowane tak, aby funkcjonowały wiele lat. Podstawowe założenia VASCO do opracowywania rozwiązań technicznych to uzyskanie optymalnej emisja ciepła i najwyższej jakości wykonania. Wszystkie produkty są dokładnie badane przed opuszczeniem zakładu produkcyjnego szczególnie w takich punktach jak spawy, mocowania, odpowietrzniki. Dla utrzymania lakieru w idealnym stanie przez kilkudziesięcioletni okres eksploatacji stosowana jest pochodząca z przemysłu motoryzacyjnego technologia lakierowania podkładowego KTL. Warstwą finalną jest lakier epoksydowo-poliestrowy w różnych kolorach i fakturach (metalicznych kolorach (struktura), naturalnych kolorach (matowe), sanitarne i  RAL-Classic)). Vasco udziela 10 lat gwarancji na lakier i szczelność. Vasco posiada ISO 9001 i certyfikat jakości ISO 14001.

Wzornictwo

Forma3_640

Wzornictwo VASCO uwzględnia fakt, że grzejniki dekoracyjne są częścią stałego wyposażenia domu. Dlatego wzornictwo VASCO jest minimalistyczne. Wykorzystuje najbardziej uniwersalne, proste formy geometryczne, takie które będą zawsze atrakcyjne niezależnie od chwilowych trendów. Projektanci VASCO odwołują się do architektury tworząc wzory, które umiejętnie zakomponowane we wnętrzach stają się ich naturalnym uzupełnieniem, często wręcz  stają się niewidoczne dzięki integracji z otoczeniem, nawet jeśli są umieszczone w widocznych miejscach pomieszczenia wyznaczanych potrzebami grzewczymi: przy oknach, przy drzwiach wejściowych. Grzejniki dekoracyjne Vasco wielokrotnie były nagradzane na międzynarodowych konkursach wzornictwa przemysłowego: Red Dot Design Award, IF Award, Design Plus Award, Designpreis Deutschland, Fnas d Or,  Henry van de Velde Award.

Ponadczasowy charakter

6_640Prosta geometryczna forma grzejników dekoracyjnych VASCO umożliwia ich dobór do każdego wnętrza: w stylu minimalistycznym, w biurach high-tec, w przytulnym pokój typowego domu jednorodzinnego lub klasycznym budynku historycznym. Wzory VASCO są na tyle proste i nie narzucające się, że przystosowują się łatwo do wielu styli pomieszczeń pozostając z nimi w zgodzie. Uważamy, że jest to absolutną koniecznością dla produktów obecnych we wnętrzach przez długi czas. Grzejniki dekoracyjne VASCO z powodzeniem mogą być stosowane w różnych typach pomieszczeni: salonach, sypialniach, przedpokojach, kuchniach w i łazienkach.