Water Zones to profesjonalne roziązanie dla twojego domu

water-zone_640 

Dla profesjonalnego stylu pracy w kuchni.

Water Zones to nowego rodzaju koncepcja dla ważnej sfery życia - kuchni: miejsca dopasowanego dokładnie do potrzeb wynikających z wykonywania prac kuchennych. W ten sposób Water Zones umożliwiają przestrzenny rozdział różnych procesów roboczych znanaych z kuchni profesjonalnych, ale dający się zastosować także w zakresie prywatnym.

Przy czym specjalnie dobrane i skonfigurowane zestawy Water Sets (armatura) i Water Units (zlewozmywaki) dopasowane są do poszczególnych zakresów Water Zones: Preparing, Cooking, Cleaning, Drinking lub Universal. Program ten jest poszerzony od 2010 r. o deski do krojenia - Cutting Boards.

Dla projektantów, architektów i użytkowników specjalne zlewozmywaki i armatura oraz akcesoria do kuchni oznaczają ulepszenie przebiegu poszczególnych procesów oraz mniej kompromisów.

Wyróżnienia: Kücheninnovation des Jahres | Initiative Besser Leben (Innowacja kuchenna roku, Inicjatywa "Żyć lepiej")

Profesjonalne przygotowanie żywności.

Mycie, czyszczenie, krojenie, odciekanie - strefa WATER ZONE PREPARING jest doskonale wyposażona we wszystko, co jest związane z tymi przygotowaniami. Za pomocą specjalnego prysznica Profi z łagodnym strumieniem można delikatnie opłukać warzywa, owoce i mięso. Dwukomorowy zlew - po jednej stronie głęboki, do zamykania, z drugiej zaś celowo płaski i z wolnym odpływem.

Źródło wody tuż przy miejscu gotowania.

Napełnianie garnka wodą bez zdejmowania go z pieca, odlewanie wody z makaronu bez konieczności pokonywania długich odcinków - w profesjonalnej kuchni to prawie oczywistość. Teraz dzięki wyposażeniu COOKING Zone także w domowej kuchni. Dlatego POT FILLER został tak właśnie nazwany. Dopasowane zlewozmywaki są zarazem na tyle głębokie, że można w nich chłodzić i opróżniać także wielkie naczynia.

Dokładne mycie naczyń i sztućców

Radość oczekiwania i smak to sprawy, którym chętnie poświęca się w kuchni czas. Natomiast zmywanie naczyń musi przede wszystkim przebiegać szybko i sprawnie. Dlatego prysznic Profi dba o to, by w komorze do płukania i w miejscu osuszania można było ustawić szczególnie mocny strumień, który pozwoli na szczególnie skuteczne usuwanie brudu i przywartych resztek jedzenia. Zamykana komora jest nieprzeciętnie głęboka i szeroka, co czyni wygodniejszym np. mycie blach do pieczenia. Dozownik płynu do mycia i mimośród dbają o dodatkowy komfort podczas zmywania naczyń.